Amerikan Hamam Böceği

AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Ergin Amerikan böceğinin boyu yaklaşık olarak 3 cmdir. Rengi kızılımsı kahverengidir, ortalama ömürleri 15 aydır. Dişi Amerikan hamam böceği, sırtında 14-16 adet yumurta paketi taşır ve bunu uygun gördüğü yerlere bırakır. Açlığa dayanabilen, susuzluğa dayanamayan bir türdür. Geceleri aktif, gündüzleri pasiftir.

AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİ NERELERDE YAŞAR?

Amerikan hamam böceği evlere alışveriş poşetleriyle,  kanalizasyon borularından sızan sularla ve eşyalarla taşınır. Mutfak, banyo gibi nemli yerlere yerleşerek yuva yaparlar. Dışarıda odun yığınlarının içinde, ağaç kovuklarında, teraslarda yaşarlar.

AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİ NASIL BESLENİR?

Amerikan hamam böceği bizim yediğimiz yada yemediğimiz her şeyi yer.Bu böcek türü dışarıda yaprakları, odun parçalarını, mantarları ve yosunları yiyerek beslenirler. Evlerde yıkanmamış bulaşıklardan dışarıda bırakılmış evcil hayvanların yemlerine kadar her şeyi yerler. Mutfak dolapları, elektrikli süpürgelerin boruları, kiler, masa altları her yer onlar için yiyecek arama merkezidir.
Diğer hamam böceği türleri gibi nişasta, tatlılar, dökülen deri parçaları ve saç teline kadar her şeyi yerler.

AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİ ZARARLI MIDIR?

Bu böcek türü ciddi anlamda mikrop ve bakteri taşır. Her türlü hastalığı taşıyan bu böcekler çocuklarda bir çok hastalığa sebep olurlar, insan sağlığını önemli derecede tehdit ederler. Bu türün kansere ol açtığı düşünülmektedir.

AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİ İLE MÜCADELE YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Uygulama yapılması için öncelikle yaşam alanlarının belirlenmesi gerekir. Hamam böceklerinin bütün türleriyle bireysel olarak başa çıkmak imkansızdır. Bireysel uygulanabilen tarım ilaçları kalıcı çözümler sağlamaz, zehirli olduklarından dolayı insan sağlığını tehdit ederler. Amerikan hamam böceğiyle başa çıkmanın en uygun yolu yasal bir ilaçlama şirketiyle anlaşmaktır.

Nokta ilaçlama,  Amerikan hamam böceği ilaçlama sorunlarınızda sertifikalı personeller, uygun ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı haşere ilaçları ile kalıcı çözümler sunar.