Büfe İlaçlama

Büfe İlaçlama

Yiyecek, içecek, gazete ve dergilerin satıldığı küçük dükkanlara büfe denir. Büfeler, okullarda, parklarda, hastanelerde ve açık alanlarda sıklıkla karşımıza çıkar. Halkın sağlığı açısından temizliğine önem verilmesi gereken büfeler, ilaçlanmasına da önem verilmesi gereken yerlerden biridir.

Büfelerde bir çok haşere türü bulunabilir. Tahtadan yapılmış veya tahtayla dekore edilmiş büfelerde tahta kurusu olma ihtimali oldukça yüksektir. Bunun dışında farelerde büfelerde görülen haşere türlerindendir.

Büfelerde bulunan haşere türleri halkın sağlığını tehlikeye atabildiği gibi büfede görevli insanlarında sağlığını tehlikeye atabilir. Büfelerde bazı içecekler hazır olarak bulunmaz, bunlar büfede görevli tarafından hazırlanır. Büfede bulunan haşereler içeceklerin içine girebilir, yiyeceklerin üzerinde dolaşarak üzerinde taşıdıkları mikropları ve yumurtalarını yiyeceklerin üzerine bırakabilirler. Haşereler her türlü mikrobu taşır ve bulaşıcı hastalıklara da sebebiyet verebilirler.

Bir büfe bireysel olarak ilaçlanabilir. Böcekler hızlı üreyen haşerelerdir, bireysel olarak kullanılan tarım ilaçları orada bulunan haşereleri öldürebilir. Bireysel kullanılan tarım ilaçları öldürmeyi başardığınız haşerelerin yumurtaları üzerinde etki sağlamaz. Yalnızca ortamda bulunan haşereleri öldürür, bireysel olarak kullanılan tarım ilacının haşere yumurtaları üzerinde öldürücü etkisi yoktur.

Büfeleri yasal çalışan profesyonel bir ilaçlama şirketine ilaçlatmak paranızdan ve zamanınızdan kazanç elde etmenizi sağlar, bunun yanında haşerelerle mücadelenizde kalıcı çözümler sunar.

Nokta ilaçlama, büfe ve küçük dükkanlarınızdaki haşerelere sertifikalı personeller, uzman ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı onaylı tarım ilaçlarıyla kalıcı çözümler sunar.