Ev İlaçlama

Ev İlaçlama

Bir ailenin oturabileceği biçimde düzenlenen yapılara ev denir. Evler haşerelerin yaşaması için oldukça müsait yaşam alanlarıdır.

Haşereler evlerde en çok banyo ve mutfaklarda görülür. Gıda bulunan yerlere yakın olan duvar çatlaklarında, dolap altlarında, süpürgeliklerde, tavanda yuva yapıp çoğalmaları oldukça yüksek bir ihtimaldir. Sulak ve nemli alanları severler bu yüzden banyoları ve havalandırma boşluklarını da tercih ederler.

Haşereler, insanlara hastalık bulaştırabilir, salgına neden olabilirler Bazı haşere türleri kana direkt temas ettiğinden ölümcül hatalık taşıyor olabilirler. Oldukça fazla mikrobu üzerlerinde taşıyan haşereler yatakların üzerinde ve yiyeceklerin üzerinde dolaşarak etrafa mikrop saçabilirler. Haşereler insan sağlığı dışında evde bulunan mobilyalara, kitaplara ve gıdalara da zarar verebilirler.

Bireysel olarak evde yapılan ilaçlamalarla haşerelere çözüm bulunduğu söylense de bunlar genellikle geçici ve etkili olmayan çözümlerdir. Bir fındık faresiyle baş edilebilir ama yabani bir hayvan olan kanal faresiyle baş etmek imkansızdır. Kanal fareleri, aç olduklarında insanlara saldırabilir. Uyurken üzerinize çıkarak sizi ısırabililirler.  Bireysel olarak mücadele etmek imkansızdır. Bunun yerine düzenli olarak ilaçlama ve temizlik yapmak bireysel olarak alabileceğiniz tedbirlerdendir.

Profesyonel ve yasal çalışan ilaçlama firmalarıyla anlaşmak, yanlış ilaç kullanımından oluşabilecek gıda zehirlenmelerinin de önüne geçer.

Nokta ilaçlamaev ve apartman ilaçlama sorunlarınızda sertifikalı personeller, uygun ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçları ile kalıcı, etkili ve hızlı çözümler sunar.