Gemi İlaçlama

Gemi İlaçlama

Gemiler, su üstünde yüzen ve insan veya yük taşımaya yarayan büyük, önemli  ulaşım taşıtlarıdır. Yüzlerce insan gemilerle yolculuk yapabilir. Oldukça fazla miktarda yük taşıyan kargo gemilerinin de önemli sorunlarından biri haşerelerdir.

Gemiler taşınan yükün cinsinden, insanların yaşam alanlarından biri olduğundan ve içlerinde nem barındırdıklarından dolayı haşereleri üstlerine çekebilirler. Gemiler oldukça farklı şehirler ve ülkeler dolaşıyor olabilirler, bu durum çeşitli haşere türlerinin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Haşereler gemilere tahmin edildiğinden daha büyük zararlar verebilir. Fareler gemide bulunan eşyaları kemirebilir, gemiye zarar verebilirler. Haşereler önemli mikrop kaynaklarıdır, insanlara zararları da oldukça fazladır. Çeşitli ülkelerin hastalıklarını taşıyor olabilir, ölümcül hastalıklara sebebiyet verebilirler.

Sürekli yolculuk halinde olan gemiler, düzenli olarak ilaçlanması gereken önemli yaşam alanlarındandır. Düzenli periyotlarda ilaçlama yapmak, yolculuk sırasında oluşabilecek olayların önüne geçebilir.  Oluşacak yeni haşerelerin üremesine, var olanların öldürülmesine yardımcı olur.

Özellikle hammaddesi tahta olan gemilerde tahtakuruları önemli bir sorun kaynağıdır.  Haşereler gemilerin depolarında, mutfaklarında, yemekhanelerinde, lavabolarında, yatak odalarında ve banyolarında bulunabilirler.  Geminin büyüklüğüne ve haşerenin türüne göre ilaçlama yöntemi seçilir, profesyonel bir ekip tarafından uygulanır.

Gemiler oldukça sık yolculuk yaptıklarından bireysel olarak ilaçlama yapmak bir çözüm değildir, kalıcı çözümler elde etmek için ilaçlama şirketiyle anlaşmak önemlidir.

Nokta İlaçlama, sertifikalı ekibi, uzman ekipmanları ve Sağlık Bakanlığı onaylı halk sağlığı (biyosidal) ilaçları kullanarak haşere sorunlarınıza ekonomik, hızlı, etkili ve kalıcı çözümler sunar.