Hastane İlaçlama

Hastane İlaçlama

Hastane, hastaların hastalıklarıyla ilgili teşhis konduğu, yatarak yada ayakta tedavi edildikleri, steril bir ortamdan oluşan, doktor ve hemşirelerde oluşan bir ekip  ve gerekli tıbbi ekipmanların bulunduğu sağlık kuruluşlarıdır. Yatak kapasitesine ve uzman bölümlerine göre değişen bir çok çeşidi vardır.

Hastanelerde bir çok haşere türü bulunabilir.  Bu haşereler önce insan sağlığına sonra da hastaneye ciddi zararlar verebilirler. İnsanı direkt sokan veya ısıran haşere türleri insan kanına müdahalede bulunduğundan ölümcül hastalıklara yol açabilirler. Sivrisinekler sıtma hastalığı taşır ve kan emerek insanlara sıtma hastalığını bulaştırırlar. İnsan kanıyla beslenmeyen diğer haşere türleri de pis yüzeylerin üzerinde gezer, bacaklarında mikrop ve bakteri taşırlar. Bu böcekler insan kanıyla temas halinde olmamalarına rağmen yemeklerin ya da insanların yaşadıkları ortamlarda gezinme yoluyla hastalık bulaştırabilirler.

Haşereler insanlara zarar verebildiği gibi hastanelere de zarar verebilir. Özellikle hastane lavaboları, hastane yemekhaneleri, hastane arşivleri, hastane depoları, hastane kütüphaneleri haşerelerin sıkça bulunduğu alanlardır. Haşereler yemekhanelerde yemeklerin ve araç-gereçlerin üzerinde dolaşabilir, arşivlerde kağıt vb maddeleri kemirebilir, yatakhanelerde hasta yataklarının üzerinde gezinebilirler. Hastanelerde meydana gelen haşere istilalarının maddi yönden zararları da oldukça büyüktür, hastane ekipmanlarına da zarar verebilirler.

Hastanelerde bireysel olarak haşerelerle mücadele etmek hem hastaların sağlığını tehlikeye atmanıza, hem de ekonomik yönden zararınıza sebep olabilir. Bireysel olarak hastane içlerinde düzenli temizlik yapılarak önlem alınabilir. Kurumsal olarak hastaneleri düzenli olarak ilaçlatmak oluşacak yeni haşerelerin önüne geçilmesini sağlar.

Nokta İlaçlama,  hastane ilaçlama sorunlarınızda sertifikalı personeller, uygun ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı haşere ilaçları ile kalıcı çözümler sunar.