İmalathane İlaçlama

İmalathane İlaçlama

Hammaddeleri işleyerek piyasaya sunulacak duruma getiren yapımevlerine imalathane denir.  İmalathaneler çok sayıda insanın çalıştığı sanayi kuruluşlarındandır.

İmalathaneler ürettikleri hammaddeye göre değişen oldukça fazla çeşitte haşereler bulundurabilir. Haşerelerin üremesi ve yayılması için imalathaneler oldukça uygun yaşam alanlarındandır. Gıda atıkları, kırıntılar, hammaddenin cinsi haşerelerin imalathaneye ilgi göstermesine sebep olabilir. Yiyecek ve hammadde üreten imalathaneler haşere ile en çok mücadele etmesi gereken işletmelerin başında gelmektedir, salgına ve istilaya oldukça müsaitlerdir. Depolama, üretim ve nakliye alanları haşerelerin barınmalarına ve üremelerine devam etmelerine olanak sağlar.

Haşereler imalathanelerde vektör( taşıyıcı) görevi görürler, bu da çalışanların sağlığını tehlikeye atabilir. İşletmeye büyük zarar verebilen haşereler, gıda zehirlenmelerine de sebep olabilir. Bunun yanında üretilen hammaddeye, piyasaya sunulacak olan ürünün kalitesinin düşmesine ve işletmenin fiziksel ve ekonomik olarak zarar görmesine neden olabilirler.

İmalathaneler gibi büyük ve titizlikle çalışması gereken sanayi kuruluşlarında bireysel olarak haşerelerle mücadele etmek zor olabilir. Yanlış ilaç kullanımı gıda zehirlenmelerine, salgınlara ve haşerelerin çoğalmasına sebep olabilir. İmalathanelerde oluşan salgınlar üretimin durması gibi önemli sorunlara yol açabilir.

Yasal çalışan ilaçlama şirketleri, imalathanenizin büyüklüğüne ve haşerenin türüne göre ilacı ve dozajını belirler. Zamandan ve ekonomiden kazanmanızı sağlayarak ilerde oluşabilecek haşere sorunlarının da önüne geçen ilaçlama şirketleri, kalıcı çözümlere ulaşmanızı sağlar.

Nokta İlaçlama hastane ilaçlama sorunlarınızda sertifikalı personeller, uygun ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçları ile haşere problemlerinizde  kalıcı çözümler sunar.