Kalorifer Böceği

ALMAN HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Alman hamam böceği (Blattella germanica), yetişkin boyu 1 – 2 cm olan, sarımtırak kahverenginde, diğer iki türe göre en ufak olan bir hamamböceği türüdür. Türde dişisi erkekten daha iridir.

ALMAN HAMAM BÖCEĞİNİN ÖZELLİKLERİ
Alman hamamböceğinin
 toplam yaşam döngüsü 1 yıldır. Dişi, yumurta kapsülünü beraberinde taşır. Her yumurta kapsülünde 6 – 50 yumurta bulunur. Yumurtaların kuluçka süresi yaklaşık 17 gündür. Yumurtadan çıktıktan sonra ergin hale gelme süreleri 40 – 65 gündür. Üreme potansiyelleri yüksektir. 1 çift Alman Hamamböceği 1 yılda 35.000.000 yavru üretebilir.

ALMAN HAMAM BÖCEĞİ NASIL YOK EDİLİR?
Hamamböceğini
 yok etmek oldukça zordur ve düzenli periyotlarda en az iki kez ilaçlanması gerekir. İlaçlama yaptırdıktan yaklaşık 18 gün sonra ortama bıraktıkları yumurtalar sağlığınızı tehdit etmeye devam eder. İlaçlattığınızda yaşayan böcekler ölürken, yumurtaları ilaçtan asla etkilenmezler. Bu yüzden mutlaka profesyonel bir ekip ve ekipmanla çalışmak gerekir.

ALMAN HAMAM BÖCEĞİNİN ZARARLARI NELERDİR?
Hamamböcekleri
 insanları ısırmadıklarından ve kan emmediklerinden dolayı zararsız olarak bilinse de, özellikle açıkta kalan yemekleri yiyip üzerinde gezdiklerinden tehlikeli hastalıklar taşırlar. Öldüklerinde bile yumurta bırakmaya devam ettikleri için insan sağlığını ciddi derecede etkilerler.

ALMAN HAMAM BÖCEĞİ NASIL BESLENİR?
Hamamböcekleri
 insanların yediği ve yemediği her şeyi yiyerek beslenirler. Ayrıca ufak böcek türlerini ve kendi türlerinin ölü böceklerini de yiyerek hayatta kalırlar.

ALMAN HAMAM BÖCEĞİ NERELERDE YAŞAR?

Bu böcek türü tüm dünyada yaygın olmakla birlikte, evlerde, mutfaklarda, gemilerde ve lokantalarda bulunurlar. Sıcak, nemli ve karanlık yerde yuvalanırlar. Elektrikli cihazların motor kısımları, gıda depoları, duvarlardaki yarık ve çatlaklar, dolap ve raf arkaları, mutfak tezgahlarının alt kısımları, elektrikli ekipmanlar vb. yerlerde yaşamayı tercih ederler.

HAMAM BÖCEĞİ İNSANDA HANGİ HASTALIKLARA NEDEN OLUR?
Hamam böceği
 insana,
Hepatit mikrobunu,
Dizanteri mikrobunu,
Atraks mikrobunu,
Astım mikrobunu,
Alerjik hastalıkları,
Gıda zehirlenmelerini bulaştırır.

Nokta İlaçlama,  hamam böceği ilaçlama sorunlarınızda sertifikalı personeller, uygun ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı haşere ilaçları ile kalıcı çözümler sunar.