Okul İlaçlama

Okul İlaçlama

Ülkemizde en çok kullanılan alanlar arasında yer alan okullar, pek çok öğrenciye açık olmanın yanı sıra çeşitli zararları da peşinde getirmektedir. Bu zararların en büyüğü okullarda eğitim gören öğrenciler için okulların haşerelere ya da böceklerin istila etmesinden sonra sağlık sorunlarını etkileyecek seviyeye gelmesidir. Bu nedenle birçok öğrencinin eğitim gördüğü okullarda insan sağlığına zarar veren canlıların yok edilme çalışmaları hemen başlatılmalıdır.

Okul eğitim yuvası olarak sürekli temiz ve hijyenik olmalıdır aksi takdirde en ufak bir hastalık baş göstermesi diğer öğrencilerinde bu hastalığı kapıp hızlı bir şekilde yaymaları söz konusudur. Günümüzde neredeyse her evden bir veya daha fazla sayıda öğrenci okula gitmektedir. Okulda herhangi bir haşere ya da zararlıya maruz kalınması sonucu hem aileler hem de diğer öğrenciler tehlikeye girer. Okulda yapılan ilaçlamalar öğrencileri haşereleri ortamdan uzaklaştırır. Ailelerin çocuklarını daha sağlıklı bir ortamda eğitim gördükleri için huzursuzluk yaşamazlar. Haşere veya zararlıların öğrencilere hastalık bulaştırması gerçekleşirse bu durumun önüne geçmek ve kontrol altına almak zor ve zahmetli bir aşama haline gelir.

OKUL İLAÇLAMA HİZMETİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan firmamız sayesinde yapılan okul ilaçlama çalışmaları ile çocuklar için sağlıklı bir eğitim ortamı hazırlanmış olur. Çocuklar sağlık açısından bakıldığında fazla dayanıklı olmadıkları için haşerelerin yaydığı hastalıklardan çok çabuk etkilenirler. Çocukların haşerelerin yaydığı hastalıklardan korunmasının en kolay yollarından bir tanesi okul ilaçlamadır. Deneyimli ve işinde uzman olan firmalardan alınan okul ilaçlama hizmetleri ile hem çocuklar hem de öğretmenler için sağlıklı bir ortam oluşturulmaktadır.