Oryantal Hamam Böceği İlaçlama

ORYANTAL HAMAM BÖCEĞİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
Oryantal hamam böceğinin boyları 1-1.5 cm, renkleri parlak siyah renktedir. Erkeklerde kahve renkli iki kanat bulunur.  Dişileri oval, erkekleri daha incedir. Ömürleri ortalama 6 aydır.  Bir gecede 4,5km yol alabilirler. Yumurta yöntemiyle çoğalır, hızlı ürerler. Genelde toplu koloniler halinde yaşarlar. Oryantal hamam böceğinin antenleri çok küçük miktardaki yiyecekleri tespit edebilir. İskeletleri vücutlarının dışında bulunur. Yılda birkaç defa kabuklarıyla birlikte iskelet değiştirirler. Kabuk değiştikten sonra beyazken değişimden 8 saat sonra normal rengini alır.

ORYANTAL HAMAM BÖCEĞİ NERELERDE YAŞAR?
Oryantal hamam böceği lağım sistemleri, depolar, bina boşlukları ve evler yuva kurdukları birincil bölgelerdir. Evlerde az bulunmalarına rağmen bir evi istila ettilerse bütün apartmanı istila etmek üzeredirler. Oryantal hamam böceğinin evlerde ilk yerleşecekleri yer mutfak ve banyolardır. Gıda, su ve sıcak ihtiyaçlarını karşılamak için insanların olduğu her yerde aktif olarak görünürler.

ORYANTAL HAMAM BÖCEĞİ NE İLE BESLENİR?
Oryantal hamam böceği çürümekte olan bitkiler ve hayvanlar onların besin maddesidir, evlerin içinde kırıntı peşinde koşarlar. Bu böcekler kendi dışkılarını da yerler. Evdeki küçük böceklerde hamam böceklerinin besin kaynağıdır. Bu böcekler kendi türlerinin leşleriyle de beslenirler.

ORYANTAL HAMAM BÖCEĞİNİN ZARARLARI NELERDİR?
Oryantal hamam böceği oldukça pis böceklerdir, her türlü mikrobu ve pisliği taşıyıp insanlara bulaştırırlar.

ORYANTAL HAMAM BÖCEĞİ İLE MÜCADE YÖNTEMLERİ NELERDİR?
Oryantal hamam böcekleri oldukça dayanıklı ve güçlüdürler. Bu yüzden amatörce ve bireyse olarak yapılan müdahalelerde çok çabuk direnç kazanırlar. Evinize ilk böcek geldiğinde dairenizi hemen ilaçlatmanız gerekir çünkü bu tür çabuk ürer ve hızlı yayılır.

ORYANTAL HAMAM BÖCEĞİ UÇAR MI?
Oryantal hamam böceklerinin bazı türleri kanatlıdır fakat uçmaktan çok yürümeyi tercih ederler.

Nokta ilaçlama,  Oryantal hamam böceği ilaçlama sorunlarınızda sertifikalı personeller, uygun ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı haşere ilaçları ile kalıcı çözümler sunar.