Site İlaçlama

Site İlaçlama

Siteler,belirli statülere ulaşmış insanların toplu halde yaşadıkları önemli yaşam alanlarındandır.  Apartman veya ev sayısının azlığına ve çokluğuna göre büyük yada küçük olabilirler.

Sitelerde herhangi bir evde oluşan haşereler, ilaçlama yapılmadığında ve önlem alınmadığında bütün siteye yayılabilir. Haşereler oldukça hızlı yayılan, üremeleri ve yayılmaları çok kısa sürede gerçekleşen zararlılardır. Sitelerin bu gibi durumlara maruz kalmamaları için düzenli olarak ilaçlama yapılması en güvenli yoldur.

Haşereler, türüne ve büyüklüklerine göre ciddi sorunlar yaratabilirler. Her haşere her türlü mikrobu taşıyor olabilir. Haşereler her türlü mikrobu taşıdıkları gibi, bulaşıcı hastalıklar da taşıyor olabilirler. İnsan sağlığını ciddi derecede tehdit eden haşerelerin kana direkt temas eden türleri de vardır. Kana direkt temas eden haşerelerin ölümcül hastalık bulaştırma riskleri oldukça yüksektir.

Haşereler toplu yaşam alanlarında gıda bulma şansları oldukça yüksek olduğundan daha hızlı üreme eğilimi gösterirler. Sitelerde merdüven altları, asansör boşlukları, bahçeler ve depolarda bulundukları gibi dairelerde de bulunurlar. Haşereler sulak ve gıda bulunması kolay olan alanları daha çok tercih ederler.

Sadece bir dairede haşere varsa bu sorun bireysel olarak geçici çözüme ulaşabilir. Eğer haşereler bütün siteye veya birkaç daireye birden yayılmışsa bununla bireysel olarak mücadele etmek mümkün değildir.  Profesyonel bir ilaçlama şirketiyle anlaşmak en kesin sonuçtur, zamandan ve ekonomik açıdan tasarruf etmenizi sağlar. Bireysel olarak yaptığınız ilaçlamalarda yanlış ilacı kullanmak gıda zehirlenmelerine yol açabilir.

Nokta ilaçlamasite ilaçlama sorunlarınızda sertifikalı personeller, uygun ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı onaylı haşere ilaçları ile kalıcı çözümler sunar.