Sivrisinek İlaçlama

SİVRİSİNEKLERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
Sadece dişi sivrisinekler kan emer. Sivrisinek yumurtladığında ortalama 300 kadar yavru bırakır. Hayatları boyunca ortalama 250 km kadar yol alırlar. Sivrisinekler yeryüzünde uçan en iyi canlılardandır. Sivrisinekler her mevsim yaşayabilirler.  Sivrisinek yumurtaları su bulunan her ortamda gelişebilir.

SİVRİSİNEKLER NERELERDE YAŞAR?
Sivrisinekler yaşamak için bol ağaçlık bulunan bölgeleri, hayvan barınaklarını, bataklıkları, lağımları seçerler. Dişi sivrisinekler yumurtalarını beslemek için sıcakkanlıların olduğu bölgelere uçarlar.

SİVRİSİNEKLER NE İLE BESLENİR?
Sivrisinekler kan ile beslenmezler. Sivrisinekler çiçek özleriyle beslenir. Sadece dişi sivrisinek taşıdığı yumurtaların kana ihtiyacı olduğundan dolayı sıcakkanlıların kanını emer. Erkek sivrisinekler meyve sularından aldıkları şeker ve proteinden beslenir.

SİVRİSİNEKLERİN ZARARLARI NELERDİR?
Sivrisineğe alerjisi bulunan insanlarda sinek sokması ciddi ve ölümcül tehlikelere yol açar. Bunun dışında sivrisinekler kan emerek dolaştıklarından sıtma hastalığının taşıyıcısı, yaygınlaştırıcısı olarak bilinirler. Sarı humma, fil hastalığı gibi parazit kökenli hastalıkları da taşıyıp bulaştırırlar.

SİVRİSİNEĞE KARŞI MÜCADELE YÖNTEMLERİ NELERDİR?
Bireysel olarak sivrisinekten korunmak sprey ve benzeri ürünlerle mümkündür. Herhangi bir bölge veya eviniz sivrisinek istilasına uğramışsa bireysel müdahale işe yaramaz. 1 sivrisinek 300 yumurta bırakabilir ve bu da çok hızlı üreyip hızlıca yayılmaları demektir. Mutlaka ilaçlama şirketleriyle iletişime geçip, ilaçlama konusunda yöntem belirlenmelidir.

SİVRİSİNEK KAŞINTISI NASIL GEÇER?
Kaşıntının şiddetli olduğu durumlarda kaşıntı giderici ilaçlar, antihistaminik diye tabir edilen jeller, şiddetli kaşınma ve kızarıklık varsa egzama kremi de uygulanabilir. Kaşıntı ve kızarıklık az ise biraz kolonya yada buz ile şişmeyi önlemek yeterlidir.

Nokta ilaçlamasivrisinek ilaçlama sorunlarınızda sertifikalı personeller, uygun ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı haşere ilaçları ile kalıcı çözümler sunar.